Strona głównaZdrowieMiażdżyca: przyczyny, objawy i leczenie

Miażdżyca: przyczyny, objawy i leczenie

Tętnice niosą krew z serca. Uszkodzenie wyściółki komórek powoduje miażdżycę. Miażdżyca jest zwężeniem tętnic z powodu gromadzenia się płytki na ścianach tętnic. Tętnice przenoszą krew z serca do reszty ciała.

Są pokryte cienką warstwą komórek, które utrzymują ich gładkość i umożliwiają swobodny przepływ krwi. Nazywa się to śródbłonkiem.

- Advertisement -

Miażdżyca rozpoczyna się, gdy śródbłonek ulega uszkodzeniu, umożliwiając wzrost szkodliwego typu cholesterolu w ścianie tętnicy. Ciało wysyła rodzaj białych krwinek, aby oczyścić ten cholesterol, ale czasami komórki utkną w miejscu dotkniętym chorobą. Z biegiem czasu płytka może się gromadzić, powstaje z cholesterolu, makrofagów, wapnia i innych substancji z krwi.


Miażdżyca objawy

Pierwsze oznaki miażdżycy mogą zacząć się rozwijać w okresie dojrzewania, ze smugami białych krwinek pojawiających się na ścianie tętnicy. Najczęściej nie występują żadne objawy, dopóki płytka nie pęknie lub przepływ krwi jest bardzo ograniczony. To zwykle trwa wiele lat. Objawy zależą od wpływu na tętnice.

Tętnice szyjne

Tętnice szyjne dostarczają krew do mózgu. Ograniczone ukrwienie może prowadzić do udaru, a dana osoba może odczuwać szereg objawów związanych z miażdżycą w tym obszarze, w tym:

 • słabość
 • trudności w oddychaniu
 • bół głowy
 • drętwienie twarzy
 • paraliż

Tętnice wieńcowe

Tętnice wieńcowe dostarczają krew do serca. Gdy dopływ krwi do serca jest ograniczony, może powodować dusznicę bolesną i zawał serca.

Objawy obejmują:

 • wymioty
 • skrajny niepokój
 • ból w klatce piersiowej
 • kaszel
 • OSŁABIENIE

Tętnice nerkowe

Tętnice nerkowe dostarczają krew nerkom. Jeśli dopływ krwi stanie się ograniczony, istnieje poważne ryzyko rozwoju przewlekłej choroby nerek. Osoba z zablokowaniem tętnicy nerkowej może doświadczać:

 • utrata apetytu
 • obrzęk dłoni i stóp
 • trudności z koncentracją

Miażdżyca leczenie

Leczenie miażdżycy jest ważne w zapobieganiu powikłaniom. Możliwości leczenia obejmują zmiany stylu życia, różne leki i interwencje chirurgiczne. Ważne jest jednak, aby lekarz prawidłowo diagnozował miażdżycę, aby upewnić się, że tętnice powracają do pełnej sprawności.

Miażdżyca diagnoza

Osoby zagrożone rozwojem miażdżycy powinny zostać przebadane, ponieważ objawy nie występują dopóki nie rozwinie się choroba sercowo-naczyniowa. Diagnoza zostanie oparta na historii medycznej, wynikach testu.

Badania krwi

Mierzą one ilość cukru, tłuszczu i białka we krwi. Jeśli występuje wysoki poziom tłuszczu i cukru może to wskazywać na zwiększone ryzyko miażdżycy.

Fizyczny egzamin

Lekarz będzie słuchał tętnic za pomocą stetoskopu, aby sprawdzić, czy w wyniku nierównomiernego przepływu krwi dochodzi do „dziwnego” hałasu. Jeśli zostanie to usłyszane może to oznaczać, że płytka blokuje przepływ krwi. Może również występować bardzo słaby puls poniżej obszaru zwężenia tętnicy. Czasami nie ma wykrywalnego pulsu.

Może występować pulsujące wybrzuszenie za kolanem lub w jamie brzusznej, co wskazuje na obecność tętniaka. Tam, gdzie przepływ krwi jest ograniczony rany mogą również nie zagoić się prawidłowo. Lekarz może sprawdzić ten rodzaj rany.

Ultradźwięki: USG Skaner może sprawdzić ciśnienie krwi w różnych częściach ciała. Zmiany ciśnienia wskazują, gdzie tętnice mogą mieć zatkany przepływ krwi.

Osoby, u których istnieje ryzyko rozwoju miażdżycy zostaną prawdopodobnie poinformowane przez lekarza o zmianie stylu życia i utrzymaniu prawidłowej masy ciała. W niektórych przypadkach leczenie może obejmować operację.

Miażdżyca leczenie

Zakres leczenia miażdżycy obejmuje:

Zmiany stylu życia: skupiają się na zarządzaniu wagą, aktywności fizycznej i zdrowej diecie. Lekarz może zalecić spożywanie pokarmów bogatych w błonnik rozpuszczalny i ograniczających spożycie tłuszczów nasyconych, sodu i alkoholu.

Leki: Leki przeciwpłytkowe mogą zapobiegać gromadzeniu się płytki lub zapobiegać powstawaniu zakrzepów krwi. Inne, takie jak statyny mogą być przepisywane w celu obniżenia poziomu cholesterolu, a inhibitory konwertazy angiotensyny (ACE) mogą pomóc obniżyć ciśnienie krwi.

Operacja: Ciężkie przypadki miażdżycy można leczyć za pomocą zabiegów chirurgicznych, takich jak angioplastyka lub pomostowanie tętnic wieńcowych (CABG).

Angioplastyka obejmuje rozszerzenie tętnicy i usunięcie blokady, aby krew mogła ponownie przepłynąć prawidłowo. CABG jest inną formą chirurgii, która może poprawić przepływ krwi do serca poprzez zastosowanie tętnic z innych części ciała w celu ominięcia zwężonej tętnicy wieńcowej.

Miażdżyca zapobieganie

Zapobieganie rozwojowi miażdżycy jest jednym z najlepszych sposobów leczenia tej choroby. Kroki ograniczające ryzyko nagromadzenia się płytki obejmują:

Dieta: Staraj się unikać tłuszczów nasyconych, które zwiększają poziom złego cholesterolu. Następujące pokarmy są bogate w tłuszcze nienasycone i pomagają utrzymać niski poziom cholesterolu:

 • oliwa z oliwek
 • awokado
 • orzechy

Ćwiczenie: Ćwiczenie poprawi kondycję fizyczną, obniży ciśnienie krwi i pomoże w utracie wagi.

Nie palić: Palenie jest jednym z głównych czynników ryzyka miażdżycy, a także podnosi ciśnienie krwi. Palacze powinni rzucić palenie tak szybko, jak to możliwe i zorganizować spotkanie z lekarzem na temat sposobów rezygnacji i radzenia sobie z objawami odstawienia.

Miażdżyca przyczyny

Niektóre czynniki mogą uszkodzić wewnętrzny obszar tętnicy i prowadzić do miażdżycy. Czynniki te obejmują:

 • wysokie ciśnienie krwi
 • wysoki poziom cholesterolu
 • palenie
 • wysoki poziom cukru we krwi

Miażdżyca komplikacje

Miażdżyca może prowadzić do poważnych i długotrwałych powikłań.

Może bezpośrednio przyczyniać się do choroby wieńcowej, szyjnej i obwodowej serca. W chorobie niedokrwiennej serca zwężają się tętnice bliskie sercu. Choroba tętnic szyjnych wpływa na tętnice w pobliżu mózgu w ten sam sposób, a choroba tętnic obwodowych wpływa na dopływ krwi do kończyn.

Mogą one prowadzić do szeregu niebezpiecznych komplikacji, w tym:

 • Choroby serca i niewydolność serca: Serce może nie być w stanie pompować wystarczającej ilości krwii.
 • Zawał serca: Jest to nagły wypadek medyczny, w którym dopływ krwi zostaje zablokowany. Może zagrażać życiu.
 • Niewydolność nerek: Nerki mogą przestać działać, jeśli nie otrzymują wystarczającej ilości krwi.
 • Tętniak: Jest to poważny stan, w którym ściany tętnicy wybrzuszają się, czasem pękają i powodują potencjalnie śmiertelne krwawienie wewnętrzne.
 • Udar: Dopływ krwi do mózgu jest zablokowany, nie jest dostarczany tlen. To może zabić komórki mózgowe.
 • Arytmia: Miażdżyca może prowadzić do nieprawidłowych rytmów serca i kołatania serca.

Czynniki ryzyka

Niektóre osoby mają większe ryzyko rozwoju choroby. Obejmują one

 • Cukrzyca: Osoby z źle kontrolowaną cukrzycą i często wysokim poziomem glukozy we krwi są bardziej podatne na rozwój miażdżycy.
 • Genetyka: Ludzie, którzy mają rodzica lub rodzeństwo z miażdżycą i chorobami układu sercowo-naczyniowego mają znacznie większe ryzyko rozwoju miażdżycy niż inni.
 • Zanieczyszczenie powietrza: Narażenie na zanieczyszczenie powietrza wydaje się zwiększać ryzyko narastania cholesterolu w tętnicach wieńcowych.

Osoby narażone na te czynniki ryzyka powinny szczególnie uważać na utrzymywanie diety o niskiej zawartości tłuszczu i niskiej zawartości sodu oraz unikanie palenia tytoniu.


Pij sok z cytryny jeśli masz jeden z tych 8 problemów

Flawonoidy zawarte w soku z cytryny posiadają niesamowite właściwości przeciwutleniające i pomagają w walce z rakiem. Zapobiegają one nadciśnieniu tętniczemu, cukrzycy, niestrawności, gorączce, zaparciom i różnym innym...

8 napojów przeciwnowotworowych

Rak jest poważną chorobą, która może dotknąć każdego. O ile nam wiadomo, jest to spowodowane różnymi czynnikami, od genów po styl życia. Wraz z upływem czasu...

Najpotężniejszy antybiotyk składający się tylko z dwóch składników

Ten naturalny antybiotyk, ma silne działanie przeciwzapalne, zabija wszystkie bakterie i czynniki powodujące choroby. Zaletą jest to, że w przeciwieństwie do syntetycznych antybiotyków nie powoduje...

Przepis na naturalny antybiotyk, który wyleczy problemy trawienne.

Jeśli lubisz jeść chrzan z pewnością znasz uczucie, jak przenika Cię ogniste ciepło, które powoduje, że w oczach pojawiają się łzy, a oddychanie staje...

CUDOWNY NAPÓJ: usunie ból pleców, nóg, stawów lub szyi

Prawie każdy z nas chociaż raz w życiu cierpiał na ból pleców, nóg, stawów lub szyi. Ten powszechny stan może różnić się intensywnością od drobnej...

10 najlepszych korzyści zdrowotnych z migdałów

Migdały występują w dwóch odmianach - słodkiej i gorzkiej. Tradycyjnie słodkie migdały są jadalne, a gorzkie migdały są używane do produkcji oleju migdałowego. Obie te odmiany...

Zajady: sprawdź objawy, przyczyny i leczenie

Zajady (zapalenie kątów ust) powodują obrzęk, pękająca skórę i czerwone plamki w kącikach ust. Mogą wystąpić na jednej lub obu stronach jamy ustnej. Jest to stan...

10 ziół wspomagających proces odchudzania

Przyrost masy ciała i otyłość są problemem dla wielu osób. Dla niektórych może to być stała walka, a efekty nie są zawsze pozytywne. Genetyka i fluktuacje...

Proste domowe środki, które pomogą uporać się z uczuciem pieczenia w stopach

Chociaż nie stanowią śmiertelnego problemu, pieczenie w stopach jest dość powszechnym problemem, który może dotyczyć każdego na każdym etapie życia, niezależnie od płci i...

Znaki ostrzegawcze: jeśli masz te objawy możesz mieć cukrzycę

Cukrzyca jest bardzo poważnym stanem medycznym z objawami, które często łatwo przeoczyć. Jednak bardzo ważne jest, aby zauważyć jej wczesne objawy, ponieważ jeśli nie zostanie...

Transglutaminaza: co to jest i czy jest bezpieczna?

Dodatki do żywności takie jak konserwanty, barwniki i wypełniacze są powszechnie stosowane w przemyśle spożywczym w celu poprawy smaku, tekstury i koloru produktów. Podczas, gdy...

Wspaniała mieszanka, która wyczyści okrężnicę z toksycznych odpadów

Jelito grube jest jednym z najważniejszych narządów układu pokarmowego, a jeśli on nie działa prawidłowo można doświadczyć różnego rodzaju problemów zdrowotnych. Według statystyk ponad 50...

Koktajl zapobiegający przewlekłemu bólowi stawów

Kolana są bardzo ważną częścią twojego ciała, ponieważ wspierają twoją wagę i dzięki nim możesz się poruszać. Ból kolan występuje z różnych powodów, a jednym...

Sok, który podniesie Cię z martwych: doda energii i poprawi układ odpornościowy

Naturalny sok, który Wam proponujemy jest wykorzystany od lat przez wielu ludzi jako fantastyczny sposób, aby wzmocnić układ odpornościowy, zapewnić energię i poprawić wyniki krwi. Dodatkowo jego popularność...

To się dzieje z organizmem, kiedy spożywasz 2 banany dziennie

Te tropikalne owoce mają wiele korzyści zdrowotnych, które pomogą Ci w walce z różnymi chorobami. Ponadto są bogate w wiele składników odżywczych, w tym sacharozę, fruktozę, glukozę...

Ta niesamowita receptura wyleczy wszystkie problemy ze wzrokiem

Zupełnie naturalna receptura przedstawiona w tym artykule została wykonana przez rosyjskiego lekarza chirurga, okulistę, niemal pół wieku temu. Ponieważ zabieg miał wysoką skuteczność, lekarz zalecał ją...

Woda w kolanie? Oto naturalny prosty sposób na jej pozbycie się.

Wysięk kolana, powszechnie znany jako woda na kolanie jest medycznym określeniem nadmiernego gromadzenia się płynu w stawie kolanowym lub wokół niego.  Może wystąpić z powodu...

2-składnikowy tonik, który spala tłuszcz

Wspaniały tonik, który wspomaga proces odchudzania, zwiększa odporność i zapewnia kilka innych korzyści zdrowotnych, w tym zapobiega rakowi. Napój składa się przede wszystkim z miodu i...

Sok z imbiru – pozbądź się zapalenia stawów i ścięgien oraz choroby zwyrodnieniowej stawów

Imbir jest zwykle używany jako przyprawa w różnych potrawach i posiłkach. Jednak w wielu krajach na świecie ludzie również używają w celu wyeliminowania różnych stanów...

2-składnikowy preparat, który pomoże Ci pozbyć się grzybicy paznokci

Zakażenia grzybicze mogą dotykać dowolnej części ciała. Jednak według AAD (Amerykańskiej Akademii Dermatologii), paznokcie u stóp są najbardziej podatne na zakażenia grzybicze, a wszystko to...

OLEJEK IMBIROWY, najlepszy środek na ból pleców, gardła, astmę

Korzystanie z domowej roboty olejku imbirowego jest najlepszym wyborem, ponieważ tego typu środki zaradcze nie mają skutków ubocznych. Olejek imbirowy staje się najpopularniejszą alternatywą dla złagodzenia bólu. Domowe...

Co to jest hemofilia? Jakie są przyczyny, objawy i sposoby leczenia

Hemofilia to grupa dziedzicznych zaburzeń krwi, w których krew nie krzepnie prawidłowo. Zaburzenia krwawienia są spowodowane wadami naczyń krwionośnych, mechanizmem krzepnięcia lub płytkami krwi. Co...

Prosta metoda, która może ocalić Ci życie po udarze mózgu

Czy wiesz, że za pomocą zwykłej igły można ocalić życie komuś kto doznał udaru mózgu. Jak ocalić komuś życie po przebytym udarze? Zdaniem chińskiego profesora, który wymyślił tę...

10 najlepszych korzyści zdrowotnych z żurawin

Żurawiny to małe, czerwone jagody, które są soczyste i mają cierpki i pikantny smak. Rosną one głównie w zimnych regionach świata. Poza tym, że są smaczne,...

Naturalna ochrona przed rakiem i lek numer 1 na problemy z nerkami

Ta niesamowita mikstura jest doskonałym źródłem kwasu foliowego, a także karotenoidów i związków przeciwnowotworowych. Jej głównym składnikiem są buraki, czerwone warzywo z licznymi korzyściami...

Pij ten napój każdego ranka na pusty żołądek i pożegnaj się z nadwagą!

Ogólnie tłuszcz pod skórą nie jest wielkim problemem, największe problemy powoduje tłuszcz znajdujący się w okolicach jamy brzusznej. W tym artykule przedstawimy Wam potężny i sprawdzony środek,...

Wymieszaj kurkumę , imbir i mleko kokosowe, aby oczyścić wątrobę

Złote mleko składające się z imbiru, mleka kokosowego, czarnego pieprzu i kurkumy jest niezwykle smaczne i zdrowe. To skuteczne rozwiązanie przydaje się w leczeniu stresu i niepokoju, ale...

Pij szklankę soku pomidorowego codziennie przez 2 miesiące

W tym badaniu brały udział kobiety w różnym wieku, o różnej wadze i pochodzeniu, piły one jedną szklankę soku pomidorowego (250 ml) każdego dnia przez dwa miesiące.  Najszybszą...

Pij napar z ananasem i cynamonem, aby spłaszczyć brzuch

Ananas oprócz tego, że jest jednym z najbardziej pysznych owoców to ma wspaniałe korzyści zdrowotne.  Ananas zawiera właściwości zdolne pomagać nam w leczeniu zakażeń w gardle,...

Cytryna i woda mineralna: potężny napój, który spali tłuszcz

Chcąc pozbyć się opornego tłuszczu warto poddać swój organizm detoksykacji, a najlepszym rozwiązaniem jest bieganie i spożywanie popularnej wody zwanej Sassy. W ubiegłym roku światowy bestseller "Diet for a...

Spożywaj 1 łyżkę octu jabłkowego każdego dnia i obserwuj

Ocet jabłkowy jest niesamowity! Wielu ludzi na całym świecie uważają, że ocet jabłkowy jest jednym z najzdrowszych octów na naszej planecie. Jest on naładowany zdrowymi...

Dotknij językiem podniebienia i oddychaj przez 60 sekund

To dziwne, ale prawdziwe, że istnieją różne techniki oddechowe, które mogą pomóc naszemu organizmowi i wpływać pozytywnie na nasze zdrowie. W tym przypadku wszystko...

Pozbądź się problemów z ciśnieniem krwi, oczyść tętnice

Tętnice naszego organizmu służą do transportowania składników odżywczych i tlenu do wszystkich części ciała, więc gdy są one zatkane lub uszkodzone, bardzo często cierpi...

Poznaj zaskakujące zalety codziennego brania zimnego prysznica

Czy każdego dnia pragniesz wziąć ciepły prysznica, aby się zrelaksować? Prawda jest taka, że ​​większość z nas uważa, że ​​korzyści zdrowotne kąpieli pod prysznicem...

Moczyła ręce w occie jabłkowym, 2 razy w tygodniu.

Cierpienie z powodu bólu w stawach jest jednym z najbardziej potwornych problemów, ponieważ dotyka praktycznie każdego aspektu Twojego życia. Co więcej konwencjonalne leki do zwalczenia...

Wymieszaj trochę soli i oliwy z oliwek, a nie będziesz czuć bólu

Większość ludzi zazwyczaj, gdy mają jakikolwiek problem ze swoim zdrowiem, natychmiast zażywają jakieś leki lub udają się do lekarza. To nie zawsze jest dobrym...

7 naturalnych sposobów oczyszczania tętnic

Czy wiesz, że główną przyczyną śmierci naświecie są choroby sercowo-naczyniowe? Ale dobrą wiadomością jest to, że zdrowe tętnice mogą pomóc w uniknięciu tej choroby....

Pij to przed snem, aby wypłukać z wątroby toksyny podczas snu

Na pewno pamiętasz, że w wieku dziecięcym piłeś szklankę ciepłego mleka przed snem, a to pomogło Ci w łatwy sposób zasnąć! Ujawnimy Ci podobny przepis na...

4 niestandardowe objawy raka okrężnicy

Rak jelita grubego jest trzecim najczęściej występującym rakiem na świecie. Tylko w 2016 roku prawie u 140 tysięcy osób został zdiagnozowany jakiś rodzaj raka...

Ból podczas oddawania moczu? Przyczyny, objawy i jak się go pozbyć.

Dysuria to ból i pieczenie, które powstają podczas oddawania moczu. Ten stan prawie zawsze oznacza, że ​​masz infekcję dróg moczowych. Może mieć wiele różnych przyczyn, a...

8 napojów przeciwnowotworowych

Rak jest poważną chorobą, która może dotknąć każdego. O ile nam wiadomo, jest to spowodowane różnymi czynnikami, od genów po styl życia. Wraz z upływem czasu...

Używaj tego 2 razy dziennie i chudnij bez wykonywania ćwiczeń

Przygotowanie tego przepisu trwa zaledwie kilka minut, pamiętaj, że należy go przechowywać w lodówce i spożywać każdego dnia.  Radzimy wypróbować różnych rodzajów miodu i  dodania do nich cynamonu, aż uzyska...

Połącz kurkumę, imbir i olej kokosowy, pij jedną godzinę przed snem!

Ludzie często idą do łóżka z rozstrojem żołądka, który jest zawsze wynikiem obfitego posiłku. To prowadzi do złego trawienia, zgagi i  jednocześnie przerywa sen....

Zobacz co się dzieje kiedy pijesz ocet jabłkowy

Jeśli prowadzisz stresujący i szybki tryb życia, spożywając przy tym duże ilości niezdrowej żywności i napojów Twój organizm może być narażony na różnego rodzaju choroby.  Dzieje się tak...

Naciśnij ten punkt i zatrzymaj ból zęba, zobacz co jeszcze zyskasz!

Poznaj starożytną formę japońskiego uzdrowienia, zwaną synem Gene jitsu, która może pomóc zrównoważyć Twoje emocje, stymulując punkty na rękach.  Zasada uczenia się jest następująca: każdy palec...

Jak poprawić swój wzrok i wyglądać 15 lat młodziej?

Jeden z najlepszych naturalnych środków do poprawy wzroku, jak również do regeneracji całego obszaru oczu, wykorzystuje tylko kilka łatwo dostępnych składników.  Proces przygotowania jest również...

Syrop, który leczy kaszel i usuwa śluz z płuc u dzieci i dorosłych

Marchew jest jednym z najzdrowszych warzyw, to doskonałe źródło witaminy A i karotenu, które są ważne dla zdrowia oczu. Jest również dobrym źródłem witaminy B, C,...

Po połączeniu te 2 składniki stają się najlepszym lekarstwem na cukrzycę!

Nie leczona cukrzyca może być zagrożeniem dla życia pacjenta, ale również może powodować wiele skutków ubocznych. Jednak istnieją sposoby, aby ją kontrolować i utrzymać w odpowiednim zakresie...

Zastosowania i zalety mniszka lekarskiego

Gorzki smak liści mniszka lekarskiego wskazuje, że są bogate w składniki odżywcze i są bardzo korzystne dla wątroby, co pomaga w eliminacji toksyn. Rośnie głównie...

Zmieszaj 3 składniki, uzyskasz grube, mocne włosy w krótkim czasie!

Wypadanie włosów jest naturalnym procesem, który zdarza się każdemu, więc nie należy się martwić, jeśli zauważysz kilka kosmyków włosów na podłodze w łazience czy...

Chcesz złagodzić skutki cukrzycy, przygotuj ten napój

Cukrzyca jest chorobą, która jak już się pojawi to towarzyszy choremu przez jego całe życie. Niestety nie ma lekarstwa na tę chorobę. Istnieją tylko leki...

Jest to idealne śniadanie jeśli chcesz stracić nadmiar kilogramów

Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia. Zaczynając swój dzień od zdrowego, pożywnego posiłku może sprawić, że będziesz czuć się bardziej pobudzonym i pełnym energii przez...

To ustabilizuje ciśnienie krwi oraz obniży poziom cholesterolu

Ten ludowy środek, który powstał po raz pierwszy w społeczeństwie amiszów od wieków wykorzystywany jest do leczenia wielu problemów zdrowotnych. Przede wszystkim jest niezwykle korzystny...

Domowa maseczka na żylaki z aloesu i octu jabłkowego

Czy masz  żylaki  i chcesz się dowiedzieć, jak się ich pozbyć lub zmniejszyć ich widoczność? Bolesne i nieestetyczne żylaki są często spowodowane przez genetykę lub pewne codzienne nawyki i...

Oto co się stanie, jeśli wypijesz miód i cynamon przed snem!

Skorzystaj z tego przepisu, jeśli chcesz pozbyć się nadwagi i nagromadzonych tłuszczów w organizmie. Wszyscy jesteśmy świadomi korzyści zdrowotnych miodu, ponieważ jest to jeden...

Depresja: objawy, znaki ostrzegawcze, typy i komplikacje

Depresja to zaburzenie nastroju, które powoduje uporczywe uczucie smutku i utraty zainteresowania. Nazywana również poważną depresją lub depresją kliniczną, wpływa na to, jak się...

Połknij TO, zasypiaj prawie natychmiast, śpij i wstawaj wypoczęty

Czy masz problemy z zasypianiem i budzisz się w środku nocy? Przewlekła deprywacja snu zwiększa ryzyko przewlekłych problemów zdrowotnych, w tym wysokiego ciśnienia krwi, chorób...

Cukier kokosowy – zdrowa alternatywa cukru czy kolejne kłamstwo?

Szkodliwe działanie cukru staje się coraz bardziej widoczne. W rezultacie ludzie zwracają się do naturalnych alternatyw. Słodzik, który stał się bardzo popularny w ostatnich latach, to...

Imbir sojusznik odchudzania

Twój fizyczny wygląd można łatwo utrzymać w formie dzięki zabiegom i zdrowym czynnościom, takim jak ćwiczenia i dieta, które spalają tłuszcz i pomagają schudnąć. Dzisiaj chcemy...

Wylecz artretyzm i reumatyzm za pomocą imbirowego kompresu

Ludzie używają imbir od czasów starożytnych szczególne zastosowanie ma on w leczeniu przeziębienia i grypy. Na szczęście w dzisiejszych czasach imbir ma jeszcze więcej zastosowań...

Oczyścić wątrobę w ciągu 72 godzin, przyśpiesz metabolizm i schudnij

Oczyszczając swoją wątrobę oferujesz sobie ogromne wsparcie w walce z nadmiarem kilogramów. Przygotowanie tego potężnego napoju oczyszczającego główny narząd organizmu pozbędziesz się nadwagi bez zbytniego wysiłku. Będąca naładowana...

Sok z marchwi – skuteczne lekarstwo na alergie, bóle głowy

Regularne spożywanie tego naturalnego środka z pewnością ułatwi ci życie. Zaleca się spożywać jedną szklankę soku z marchwi rano, przed śniadaniem. Składniki: 1 marchewka 2 pomarańcze ½ ogórka 5-10 liści...