Tragiczny finał poszukiwań biznesmena: 54-letni Jerzy Krzanowski odnaleziony martwy

Po intensywnych poszukiwaniach Jerzy Krzanowski, 54-letni właściciel firmy Nowy Styl, został odnaleziony martwy. Zespół ratowniczy znalazł jego ciało w piątek wieczorem, ale okoliczności związane z jego śmiercią pozostają nieznane. Lokalne władze potwierdziły tę ponurą wiadomość i prowadzą śledztwo pod nadzorem prokuratora.

Poszukiwania Jerzego Krzanowskiego, mieszkańca Krościenka Wyżnego, zakończyły się około godziny 1 w nocy, gdy zespół ratowniczy zlokalizował jego ciało. Zastępca Komendanta Paweł Buczyński z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie potwierdził dla portalu terazkrosno.pl, że znaleziony martwy mężczyzna to rzeczywiście zaginiony 54-latek.

Przyczyny i okoliczności tej tragedii są obecnie nieznane i aktywnie badane pod nadzorem prokuratora. Ciało zostało zabezpieczone w celu dalszych badań sądowo-lekarskich, zgodnie z decyzją prokuratora.

Wysoka mobilizacja służb

Dramat rozpoczął się w czwartek, gdy pojawiła się informacja o zaginięciu Jerzego Krzanowskiego, współzałożyciela firmy Nowy Styl. Opustoszał swoje miejsce zamieszkania, a wszelki kontakt z nim ustał, co skłoniło do natychmiastowej i rozległej operacji poszukiwawczej. Poszukiwania rozpoczęły się o godzinie 14 i były klasyfikowane jako najwyższy priorytet.

W poszukiwaniach uczestniczyły różne agencje, w tym policja, straż pożarna oraz psy tropiące, a także wykorzystano drony z kamerami termowizyjnymi do przeszukania obszarów o dużym zasięgu.

Dziedzictwo firmy Nowy Styl

Jerzy Krzanowski, wraz ze swoim bratem, założył Nowy Styl w 1992 roku, zaledwie z siedmioma pracownikami, produkując początkowo meble. Już w kolejnym roku firma znacząco się rozwinęła, zatrudniając 100 osób.

W XXI wieku Nowy Styl, z siedzibą w Krośnie, stał się jednym z wiodących eksporterów mebli w Europie. Portfolio firmy obejmuje projektowanie miejsc na stadionach na Mistrzostwa Świata FIFA i mecze UEFA, wśród innych prestiżowych projektów.

Obecnie Nowy Styl współpracuje z renomowanymi firmami, dostarczając rozwiązania siedzeniowe na ważne wydarzenia, i zatrudnia tysiące osób. W przeszłości bracia założyciele znaleźli się w czołówce najbogatszych Polaków.


Podsumowując, przedwczesna śmierć Jerzego Krzanowskiego oznacza smutny rozdział dla firmy Nowy Styl i szerszej społeczności. W miarę jak trwają dochodzenia w sprawie okoliczności jego śmierci, dziedzictwo jego wkładu w przemysł meblarski i jego duch przedsiębiorczości przetrwa. Nasze myśli są teraz z jego rodziną, przyjaciółmi i współpracownikami w tym trudnym czasie.

👇Udostępnij znajomym👇

Zobacz Też: