5. Odżywia włosy

Rozwiązanie octu jabłkowego i wody, zmieszane w równych proporcjach stanowi cudowną naturalną odżywkę do włosów. Pomaga odżywiać włosy, nadając im połysk i miękką konsystencję.

Jest również skuteczny jako środek na łupież. Ocet jabłkowy niszczy grzyby, które powodują łupież i przywraca równowagę pH skóry głowy.

W leczeniu łupieżu nałóż na skórę głowy mieszaninę wody i octu jabłkowego w proporcji 50/50, pozostaw ją na 15 minut do godziny, a następnie spłucz. Zastosuj to rozwiązanie raz lub dwa razy w tygodniu.

6. Piękna skóra

Ocet jabłkowy może pomóc wyleczyć skazy, zmniejszyć zmarszczki i ujędrnić skórę. Na skazy, ocet jabłkowy jest dobrym środkiem ściągającym. Namocz wacik w rozcieńczonym occie jabłkowym i nałóż na skazy, aby je wysuszyć i pomóc im się wyleczyć.

Aby zminimalizować pojawianie się zmarszczek i cienkich linii, namocz wacik w rozcieńczonym occie jabłkowym i nałóż go na miejsca, które chcesz wyleczyć. Pomoże to zacieśnić i podnieść nieco skórę.

7. Zwalcza skurcze nóg

Wiele osób cierpi na bolesne skurcze nóg w nocy. Bogate składniki mineralne octu jabłkowego pomagają zmniejszyć częstotliwość, intensywność i ból skurczów nóg.

Kiedy pojawiają się skurcze, po prostu popijaj ocet jabłkowy rozcieńczony w szklance ciepłej wody. W ciągu kilku minut skurcze będą słabnąć. Możesz też dodać dwie łyżki octu jabłkowego i miód do szklanki wody i pić powoli.