Strona głównaWłaściwości zdrowotneWoda z cytryną na czczo - korzyści zdrowotne. Czy wartą ją pić?

Woda z cytryną na czczo – korzyści zdrowotne. Czy wartą ją pić?

W dzisiejszych czasach ludzie coraz częściej szukają prostszych sposobów na zachowanie zdrowia. Ciepła woda z cytryną jest jednym z rozwiązań, zapewni ona więcej korzyści niż można pomyśleć, więc nie szukaj wymówki i pij ją każdego dnia.

Ciepła woda z cytryną ma imponującą reputację jako naturalne źródło elektrolitów, środek detoksykujący i chroniący przed wirusowymi i bakteryjnymi atakami na organizm.

Woda z cytryną wartość odżywcza

Składniki odżywcze ( 1 szklanka)

 • Białko 0 g 4,8%
 • Cukier 0 g 2,4%
 • Energia 61 Kcal
 • Błonnik pokarmowy 0 g 4%
 • Tłuszcz ogółem 0 g 0,0%

Witaminy

 • Witamina C 112 mg 187%
 • Witamina E 4 mg 2%
 • Witamina B6 1 mg 5%
 • Tiamina 1 mg 5%
 • Kwas foliowy 7 mcg 8%
 • Potas 303 mg 9%
 • Magnez 6 mg 4%
 • Miedź 1 mg 4%

Poprawia metabolizm

Picie ciepłej wody z cytryny każdego ranka to nie tylko dobry sposób na rozpoczęcie dnia, ale ma to również wpływ na metabolizm. Poprawi to twoje fizyczne zaangażowanie i pomoże Ci pozostać aktywnym przez cały dzień.

Świeży oddech

Zaleca się picie ciepłej wody cytrynowej rano i to także przed myciem zębów. Spowoduje to zmniejszenie korodującego wpływu wody cytrynowej na zęby, a zawartość cytrusów w tym napoju może zabić szkodliwe bakterie, które rozwijają się w jamie ustnej i powodują nieświeży oddech. Wynika to z szeroko znanych właściwości antybakteryjnych i antywirusowych cytryny.

Zapalenie dziąseł i szkorbut

Ponieważ organizm ludzki nie może sam wytwarzać witaminy C, konieczne jest, aby spożywał on odpowiednią ilość pokarmów, które ją zawierają. Dzięki wysokiej zawartości witaminy C, ciepła woda cytrynowa zapewni organizmowi dobrą ilość i pomoże zapobiegać chorobom związanym z dziąsłami, takim jak zapalenie dziąseł i szkorbut, ponieważ są one spowodowane niedoborem tej witaminy.

Odtruwa wątrobę

Wątroba odgrywa ważną rolę w funkcjonowaniu organizmu, ponieważ rozkłada złożone substancje, które są spożywane przez organizm, takie jak alkohol. Detoksykacja wątroby ma kluczowe znaczenie dla jej prawidłowego funkcjonowania i można to zrobić, regularnie wypijając ciepłą wodę cytrynową. Zapobiega również gromadzeniu się tłuszczu w wątrobie, co powoduje stłuszczenie wątroby i chroni ją przed toksynami.

Wypłukiwanie toksyn

Woda jest głównym składnikiem narządów i komórek, podczas gdy jest jedynym czynnikiem, który właściwie wspomaga procesy wydalania i egzystencji. Picie ciepłej wody z cytryną może zapobiec zaparciom i utrzymać prawidłowy cykl wydalania.

woda z cytryną

Zapewnia organizmowi elektrolity

Cytryna zawiera niezbędne minerały, takie jak miedź, magnez i potas, dzięki którym jest dobrym elektrolitem. Obecność elektrolitów w organizmie jest ważna dla procesów takich jak skurcze mięśni i impulsy nerwowe.

Zapobiegaj kamieniom nerkowym

Ponieważ orzeźwiający napój dostarcza organizmowi uzupełniającego nawilżenia, utrzymuje nerki w zdrowiu, które nieprzerwanie przeprowadzają proces filtracji. Wypłukuje szkodliwe toksyny z nerek, które w przeciwnym razie gromadziłyby się i prowadziłyby do rozwoju kamieni nerkowych.

Wysoki poziom potasu

Chociaż podstawowy potas mineralny występuje w różnych owocach i warzywach, a cytryny są na tej liście, ponieważ zawierają wyjątkową zawartość. Jest to instrumentalne dla procesów organizmu, zapewnia to funkcjonowanie komórek, jak i przekazywanie sygnałów nerwowych.

Zdrowsza skóra

Zawartość witaminy C w ciepłej wodzie cytrynowej sprawia, że ​​jest ona skutecznym środkiem do odmładzania skóry. Badania pokazują, że wysokie spożycie witaminy C koreluje z mniejszą ilością zmarszczek w przyszłości. Dzieje się tak dlatego, że zwalcza szkodliwe rodniki, które utleniają komórki i powodują ich starzenie się. Napój zawiera również wodę, która utrzymuje wilgoć w komórkach skóry i zapobiega wysuszeniu lub zmarszczkom.

Wspomaga trawienie

Ciepła woda cytrynowa zawiera flawonoidy cytrusowe, które pomagają kwasowi w żołądku trawić pokarm i zapobiegać nieprzyjemnym objawom niestrawności. Ta pomocna dłoń w procesie trawienia staje się konieczna, gdy dana osoba jest starsza, ponieważ wraz z starzeniem się organizmu zmniejsza się wytwarzanie kwasu w żołądku.
woda z cytryną

Wzmacniacz odporności

Woda z cytryną to napój, który zawiera dużą ilość witaminy C ze względu na świeży sok z cytryny, który jest używany do jej przygotowania. Kwas askorbinowy jest tym, co nadaje cytrynom ich właściwości przeciwzapalne i pomaga złagodzić dyskomfort związany z astmą i innymi zaburzeniami oddechowymi. Antybakteryjne i antywirusowe właściwości cytryny pomagają w zwalczaniu chorób takich jak przeziębienie i grypa.

Przyspiesza leczenie

Kwas askorbinowy występujący w cytrynach zwalcza nieprzyjemne infekcje, promuje również proces gojenia ran. Jest to przydatne w przypadku procesów zachodzących w organizmie, takich jak naprawa tkanki i kości, które są niezbędne do regeneracji po uszkodzeniu ciała.

Pomaga schudnąć

Włókno pektynowe zawarte w cytrynach pomoże ci ograniczyć głód, zmniejszyć niepotrzebne podjadanie. Zapewnia to, że jesz mniej podczas posiłku, a szklanka ciepłej wody cytrynowej przed treningiem będzie stymulować twój metabolizm, który pomaga skutecznie spalać tłuszcz.

Zdrowe stawy

Sok z cytryny jest korzystny do usuwania kwasu moczowego w organizmie. Kwas moczowy należy usunąć skutecznie, ponieważ grozi to osadzeniem się w stawach, co może powodować ból artretyczny.

Zdrowe serce

Picie ciepłej cytrynowej wody w ramach codziennej rutyny może zapewnić korzyści w zakresie regulacji ciśnienia krwi i zapobiegania wzrostom. Co więcej chroni serce przed konsekwencjami wyższego poziomu cholesterolu i utrzymuje elastyczność naczyń krwionośnych w zapobieganiu chorobom, takim jak stwardnienie tętnic.

Zobacz Też: