Strona głównaKryptoBank of England ostrzegł konsumentów przed ryzykiem DeFi po upadku FTX – regulacja już wkrótce?

Bank of England ostrzegł konsumentów przed ryzykiem DeFi po upadku FTX – regulacja już wkrótce?

bank of england (boe), bank centralny wielkiej brytanii, ostrzegł konsumentów przed ryzykiem związanym z korzystaniem z protokołów zdecentralizowanego finansowania (defi) wkrótce po upadku giełdy kryptowalut ftx.

ostrzeżenie z banku centralnego zostało przekazane w przemówieniu zastępcy prezesa banku z anglii, jon cunliffe, na imprezie zorganizowanej w poniedziałek przez warwick business school. W przemówieniu cunliffe mocno argumentował za objęciem działalności kryptograficznej ramami regulacyjnymi.Według cunliffe istnieją trzy powody, dla których tak jest niezbędne do uregulowania teraz działań związanych z kryptowalutami.

pierwszym powodem, według bankiera centralnego, jest ochrona konsumentów i inwestorów oraz upewnić się, że kryptowalutami można handlować na „przejrzystych, uczciwych i solidnych rynkach”. Wyjaśnił, że inwestorzy, jeśli zdecydują się wziąć udział w „wysoce spekulacyjnym” rynku kryptograficznym, powinni mieć taką możliwość „z ochroną, jaką otrzymaliby w konwencjonalnych finansach”.Drugi powód wskazany przez cunliffe związany był ze stabilnością finansową i potrzebą ochrony tradycyjnego systemu finansowego przed zagrożeniami wynikającymi z kryptowalut.

„nie powinniśmy czekać, aż [krypto] będzie duże i połączone, aby opracować ramy regulacyjne niezbędne do zapobieżenia szokowi kryptograficznemu, który może mieć znacznie większy wpływ destabilizujący” – powiedział cunliffe, wyraźnie sugerując, że organy regulacyjne powinny działać raczej wcześniej niż później.

Czytaj także:  Czym jest CeDeFi: Przewodnik dla początkujących po scentralizowanym DeFi

na koniec zastępca gubernatora cunliffe zwrócił uwagę, że regulacje można również wykorzystać do wspierania dalszych innowacji w przestrzeni kryptograficznej oraz że innowacje te mogą potencjalnie przynieść korzyści również tradycyjnym finansom. Jako przykład podał, że inteligentne kontrakty w defi pokazały, że mogą łączyć funkcje handlu, rozliczeń i rozrachunków w „pojedynczy, natychmiastowy kontrakt”, zamiast zlecać to różnym instytucjom, jak ma to miejsce w przypadku przykład dzisiejsza giełda.

i chociaż przyznał, że ostatnia propozycja „może wydawać się sprzeczna z intuicją dla tych, którzy postrzegają regulację jako przeciwieństwo innowacji, ” urzędnik banku centralnego dał jasno do zrozumienia, że ​​wierzy, że innowacje mogą się rozwijać i być wdrażane „na dużą skalę” tylko w solidnych ramach regulacyjnych.

to w ten sposób „możemy zapewnić, że korzyści płynące z nowych technologii i nowych modeli biznesowych faktycznie wynikają z innowacji, a nie z arbitrażu regulacyjnego” — powiedział wiceprezes boe.

Rzecznictwo na rzecz cbdc

przemówienie cunliffa w warwick business school nie było po raz pierwszy skomentował rynek kryptograficzny i jak rząd powinien m.In zaangażować się. W zeszłym roku cunliffe opowiedział się również za cyfrowymi walutami banku centralnego (cbdc) w raporcie przygotowanym dla g20.„[…] cbdc oferują możliwość rozpoczęcia z „czystym kontem”” – powiedział wówczas cunliffe, dodając jednocześnie, że cbdc otwierają możliwość „uniknięcia wielu wyzwań w dzisiejszych starszych technologiach i procesach” związanych z płatnościami transgranicznymi.

Czytaj także:  Nike uruchamia platformę Web3 oferującą wirtualną odzież i inne produkty oparte na NFT

TO CI SIĘ SPODOBA:

TOP 5

podobne artykuły