Strona głównaCiążaJaka jest najbezpieczniejsza pozycja do spania podczas ciąży?

Jaka jest najbezpieczniejsza pozycja do spania podczas ciąży?

Jedną z najtrudniejszych rzeczy dla kobiet w ciąży jest dobry sen, a wpływ na niego ma pozycja do spania podczas ciąży. Mają zgagę, pocą się bardziej niż zwykle, a biodra z dnia na dzień coraz bardziej bolą.

Noce spędzają obracając się i przekręcając mając nadzieję, że znajdą pozycję, która będzie dla nich wygodna i bezpieczna dla dziecka.

Jest to 10 razy trudniejsze dla tych, którzy są przyzwyczajeni do spania na brzuchu. Dostają minimum snu lub wcale nie śpią, przez co stają się zrzędliwi i drażliwi w ciągu dnia.

Jeśli są bardzo zmęczeni mogą zasnąć pomimo wszystkich przeszkód, ale istnieje ryzyko, że obudzą się z akrobatyki swojego dziecka.


Kobiety w ciąży nie potrafią spokojnie zasnąć, dlatego zapewniamy Ci najbezpieczniejszą pozycję do spania podczas ciąży.

Sprawdźmy jaka jest bezpieczna pozycja do spania podczas ciążySpanie na brzuchu

Spanie na brzuchu jest bezpieczne w pierwszym trymestrze ciąży. Po ukończeniu go prawdopodobnie będziesz mieć ładny, okrągły brzuch ze względu na wzrost dziecka.

Oznacza to, że nawet jeśli można bezpiecznie spać na brzuchu po pierwszym trymestrze ciąży, nie będzie to możliwe. Ta pozycja nie będzie już dla ciebie wygodna ani bezpieczna dla dziecka.

Czytaj także:  Wczesne objawy ciąży. Jakie są pierwsze objawy ciąży?


Zobacz też


Spanie na plecach

W pierwszym trymestrze ciąży nie ma wielu zasad ani środków ostrożności dotyczących pozycji do spania. Jednak przez resztę ciąży nie powinieneś spać na plecach.

Rosnąca macica w drugim i trzecim trymestrze naciska kręgosłup i główną żyłę, która przenosi krew do twojego serca. Jeśli ta żyła jest silnie uciskana, może zakłócać krążenie krwi, co jest bardzo ważne w okresie ciąży.

Spanie na prawej stronie

Spanie w ten sposób jest znacznie lepsze niż w poprzednich dwóch pozycjach, jednak spanie na prawej stronie wywiera nacisk na wątrobę, czego zdaniem lekarzy należy unikać.

Spanie na lewej stronie


Według lekarzy spanie na lewej stronie to najbezpieczniejsza pozycja do spania podczas ciąży. Nie wywiera nadmiernego nacisku na żyłę główną, wątrobę ani kręgosłup. Umożliwia to prawidłowe krążenie krwi, co oznacza odpowiednią ilość tlenu i składników odżywczych dla Twojego dziecka przez łożysko.


Jednak spanie przez cały czas na lewej stronie również nie jest zalecane. Musisz znaleźć równowagę między dwiema stronami – lewą i prawą. Po dłuższym spaniu na prawej stronie zmień ją na drugą stronę, aby uzyskać prawidłowy krążenie w całym ciele.

Czytaj także:  Czego nie jeść w ciąży? Żywność i napoje, których należy unikać

TO CI SIĘ SPODOBA:

TOP 5

podobne artykuły