Strona głównaKryptoNależący do FTX Crypto Exchange Liquid zawiesza handel z powodu postępowania upadłościowego – oto, co się stało

Należący do FTX Crypto Exchange Liquid zawiesza handel z powodu postępowania upadłościowego – oto, co się stało

Liquid Global, japońska giełda kryptograficzna należąca do będącej obecnie w stanie upadłości giełdy FTX, wstrzymała handel po otrzymaniu „instrukcji” od firmy prawniczej prowadzącej postępowanie upadłościowe.

„Zostaliśmy poinstruowani przez [firmę prawniczą Sullivan & Cromwell], która działa dla FTX Trading, aby wstrzymać wszystkie formy handlu na naszej giełdzie z powodu działania procesu z rozdziału 11 w sądach Delaware” – napisał Liquid Global na Twitterze w niedzielę.

Firma dodała, że ​​„oceni sytuację” i „pracuje nad tymi problemami”. W chwili pisania tego tekstu podobne ogłoszenie widniało również na stronie głównej giełdy. W zawiadomieniu dodano, że pełniejsza aktualizacja zostanie podana „w odpowiednim czasie”.

Powiadomienie o wstrzymaniu handlu pojawiło się po tym, jak ta sama giełda 15 listopada poinformowała, że ​​wstrzymała wszystkie wypłaty klientów „zgodnie z wymogami dobrowolnego postępowania na podstawie rozdziału 11 w Stanach Zjednoczonych”.

W sierpniu zeszłego roku firma Liquid doświadczyła zhakowania na kwotę około 86 mln USD, po czym otrzymała pożyczkę w wysokości 120 mln USD od FTX.

Następnie FTX przejął Liquid w lutym tego roku za nieujawnioną kwotę w ruchu, który był postrzegany jako część ekspansji FTX na Japonię.

Czytaj także:  MasterCard, Citigroup i inni giganci globalnej bankowości rozpoczynają pilotażowy program dolara cyfrowego w nowojorskiej Rezerwie Federalnej

„FTX z przyjemnością ogłasza przejęcie grupy spółek Liquid, w tym zarejestrowanej przez [Financial Services Agency] giełdy kryptowalut w celu dostarczania produktów i usług naszym klientom w Japonii” – napisał wówczas na Twitterze były dyrektor generalny FTX, Sam Bankman Fried.

FTX ogłosił upadłość 11 listopada w następstwie ruchu na depozyty i późniejszego upadku giełdy. W tym samym czasie Sam Bankman-Fried zrezygnował z funkcji dyrektora generalnego.

Około 130 firm powiązanych z FTX jest częścią upadłości na podstawie rozdziału 11, w tym spółka macierzysta FTX i główny animator rynku kryptograficznego Alameda Research.


TO CI SIĘ SPODOBA:

TOP 5

podobne artykuły