Lecznicze zastosowania cynamonu

lecznictwie cynamon jest znany od wieków, oferuje on wspaniałe właściwości zdrowotne. Można go stosować wewnętrznie i zewnętrznie.
Lecznicze zastosowania cynamonu

Pomaga on w leczeniu wielu chorób układu oddechowego, pokarmowego i rozrodczego.  Jest szeroko stosowany w czekoladzie i kawie i jest naprawdę pyszny.

Charakterystyka cynamonu

Jego naturalne środowisko występuje w południowych Indiach lub na Sri Lance, ale obecnie uprawiany jest również w innych ciepłych klimatach.  Cynamon pochodzi z wewnętrznej warstwy kory drzewa. Dostarcza nam dużej ilości wapnia, potasu, witaminy A, węglowodanów, włókien, witaminy C, żelaza, magnezu i fosforu.

Został przywieziony z Chin 2000 lat przed Chrystusem i był używany do balsamowania mumii. Później w Grecji i Rzymie został użyty do poprawy trawienia.  Badania pokazują, że był on wraz z kardamonem i pieprzem, pierwszym gatunkiem używanym w regionie Morza Śródziemnego.

Jego użycie na Zachodzie było związane z bogatą klasą wyższą, ponieważ był bardzo drogi. W średniowieczu Genueńczycy i Wenecjanie sprzedawali go muzułmanom.

Lecznicze zastosowania cynamonu

Można powiedzieć, że ma wiele różnych zastosowań ze względu na swoje właściwości i zalety. Jego wewnętrzne zastosowanie pomaga układom trawiennym, oddechowym, krążenia i rozrodczym:

 • Układ trawienny:   dzięki właściwościom wiatropędnym, przeciwwymiotnym i przeciwwrzodowym stymuluje wydzielanie śliny i soków żołądkowych. Stosuje się go w przypadkach aerofagii (unikanie nadmiaru wzdęć przez wypicie jednej łyżki cynamonu na litr wody), trudnego trawienia (spożywać łyżeczkę proszku przed posiłkami), kwasowości (posypać pokarm), braku apetytu ( herbatęa z jedną łyżką cynamonu na litr wody przed posiłkami)
 • Układ oddechowy :   Ze względu na działanie wykrztuśne, przeciwbakteryjne i przeciwzapalne stosuje się go w przypadkach zapalenia oskrzeli, przeziębienia i kaszlu (wypij dwie krople esencji w kubku ciepłej wody z łyżką miodu).
 • Układ krążenia:   Ma właściwości przeciwzakrzepowe, a także pomaga zapobiegać stwardnieniu, ponieważ poprawia krążenie krwi (wypij kilka filiżanek naparu z łyżką cynamonu na litr wody).
 • Układ rozrodczy:   Jest dobry w przeciwdziałaniu bólom miesiączkowym i regulacji okresu (pij herbatę z łyżką cynamonu), jest doskonałym afrodyzjakiem, pobudza libido i pomaga w przypadkach zaburzeń erekcji (pij herbata z pół łyżki cynamonu w szklance wody).

Zewnętrzne zastosowania cynamonu

Różnorodne preparaty, które można kupić lub wyprodukować w domu służą leczeniu wielu chorób związanych z grzybami i bakteriami. Na przykład:

 • Infekcje pochwy :  Neuternalizuje Candida Albicans. Umyć płynem powstałym z połączenia litra wody i łyżki pokruszonego cynamonu.
 • Grzyb na stopach lub paznokciach:   Zanurz stopy w naparze z dwóch łyżek cynamonu, rozpuszczonych w kilku litrach ciepłej wody.
 • Nieświeży oddech :   składniki cynamonu blokują rozwój bakterii z pozostałości po żywności. Płukać mieszanką kilku łyżek cynamonu rozpuszczonego w litrze wody.

Inne zalety cynamonu

Właściwości cynamonu mogą być także wykorzystane w leczeniu:

 • reumatyzm
 • artretyzm
 • zapalenie kości i stawów
 • bóle spowodowane przeziębieniem
 • problemy z nerkami
 • krążenie krwi
 • choroba zapalna
 • biegunka
 • cukrzyca
 • niestrawność

Przeciwwskazania

Ze względu na swoje właściwości, znacznie pobudza krążenie krwi, dlatego jest zabroniony dla osób z problemami z krzepnięciem lub tendencją do krwawienia. U kobiet w ciąży należy unikać spożywania lub ostrożnie ją zmniejszać. W razie wątpliwości zawsze skonsultuj się z lekarzem, choć jest to naturalne zioło, może mieć niepożądane działanie na organizm.

POPULARNE ARTYKUŁY

POPULARNE ARTYKUŁY


loading...
loading...

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

Użyj tych dwóch rzeczy, aby Twoja łazienka pachniała przez wiele dni

Utrzymanie czystości i świeżości w łazience może być bardzo wymagające. Ale jeśli znasz tę przydatną wskazówkę, zawsze możesz mieć świeże powietrze w tym małym,...

Ból kostki podczas chodzenia – przyczyny i sposoby leczenia

Uszkodzenie dowolnej kości kostki, więzadeł lub ścięgien oraz kilku rodzajów zapalenia stawów może powodować ból kostki podczas chodzenia.Czym jest kostka? Twoja kostka to złożone zgrupowanie...

Skuteczne, naturalne leki, które pomogą Ci pokonać alergie

Kiedy nadchodzi wiosna, lato większość z nas cieszy się, że w końcu będzie piękna pogoda, ale nie wszyscy są tego zdania, gdyż z nastaniem...

Jeśli masz takie problemy, natychmiast przestań jeść pokarmy zawierające ten składnik!

Gluten jest powszechnym składnikiem wielu różnych rodzajów żywności spożywanej codziennie. Można go znaleźć w pszenicy, życie, jęczmieniu i prawie każdym innym ziarnie. Ziarna są największym źródłemglutenu...

Mefedron: działanie, skutki uboczne. Co to jest?

Mefedron jest lekiem psychoaktywnym, który tymczasowo poprawia funkcje umysłowe, funkcje fizyczne lub jedno i drugie. Jest syntetycznym stymulantem i nie należy go mylić z metadonem, który...

Jak schudnąć 5 kg tydzień przy użyciu tylko 2 składników

Chociaż szybka utrata masy ciała nigdy nie jest zalecana przez ekspertów w dziedzinie zdrowia, są chwile, kiedy po prostu musisz stracić kilka kilogramów swojej...