5. Pomaga w utracie wagi

W badaniu klinicznym naukowcy odkryli, że picie dwóch szklanek wody przed posiłkami może pomóc w stłumieniu apetytu, a tym samym pozytywnie wpływa na rzecz odchudzania. Kiedy pijesz wodę, wypełnia ona twój żołądek i zmniejsza głód.

Dodatkowo pomaga zwiększyć tempo, w którym organizm spala tłuszcz i promuje rozkład i eliminację komórek tłuszczowych.

Woda bezkaloryczna jest również doskonałym zamiennikiem wysokokalorycznych napojów, takich jak alkohol, napoje o słodkim smaku i napoje gazowane, które często przyczyniają się do przybierania na wadze.

6. Wypłukuje toksyny

Woda jest doskonałym detoksyfikatorem, ponieważ pomaga wypłukać toksyny z organizmu i pozbyć się odpadów głównie przez pot i mocz.

Wspomaga również funkcję nerek i zmniejsza kamienie nerkowe poprzez rozcieńczanie soli i minerałów w moczu, które powodują powstawanie kamieni nerkowe.

Chociaż trzeba pić odpowiednią ilość wody przez cały dzień, eksperci ostrzegają przed piciem zbyt dużej ilości wody (choć niezbyt często jest to możliwe), ponieważ może to zmniejszyć zdolność nerek do odfiltrowywania odpadów.

Dlatego zaleca się picie takiej ilości wody, jakiej potrzebuje twoje ciało. Ponieważ ilość wody potrzebnej organizmowi różni się w zależności od płci.

7. Reguluje temperaturę ciała

Duża ilość wody w organizmie pomaga również regulować temperaturę ciała. Właściwości termiczne wody i jej zdolność do uwalniania ciepła z organizmu, gdy pot odparowuje z powierzchni skóry, pomaga w utrzymaniu równomiernej temperatury ciała.

Dobrze regulowana temperatura ciała również sprawi, że poczujesz się bardziej energiczny podczas ćwiczeń. Woda pomaga również w utrzymaniu smarowania stawów i mięśni, zapobiegając w ten sposób skurczom i skręceniom.